Folia bąbelkowa – którą stroną pakować i jak zrobić to dobrze?

Podczas przeprowadzki niezwykle istotne jest odpowiednie zabezpieczenie przedmiotów przeznaczonych do transportu. Przydadzą się do tego starannie dobrane akcesoria – nie tylko kartony, lecz także folia bąbelkowa. Dzięki pęcherzykom powietrza amortyzuje ona wstrząsy i uderzenia, zapobiegając uszkodzeniom cennych, delikatnych rzeczy. Aby jednak tak się stało, warto dowiedzieć się, jak używać folii bąbelkowej i którą stroną pakować. Czytaj dalej, a poznasz odpowiedź!

Kiedy sięgnąć po folię bąbelkową?

Z pewnością podczas przeprowadzki! Jeśli chcesz, żeby Twoje meble i inne akcesoria oraz wyposażenie wnętrz były skutecznie zabezpieczone na czas transportu, skorzystaj z właściwości folii bąbelkowej. Przyda się ona również do przewozu zastawy stołowej, szklanych przedmiotów, luster – ochroni je przed stłuczeniem i jednocześnie zapobiegnie ich obijaniu się o pozostałe przewożone rzeczy. Pamiętaj, żeby wybrać odpowiedni rodzaj folii bąbelkowej – im cięższe przedmioty, tym większą średnicę powinny mieć pęcherzyki z powietrzem. Jeżeli pakujesz rzeczy o ostrych krawędziach, wybierz grubsze foliowe arkusze, odporne na rozerwanie i przecięcie. Pakując szklanki, filiżanki czy miski, nie zapomnij o dodatkowym wypełnieniu ich w środku – użyj do tego gazet, ręczników papierowych lub ścierek kuchennych.

Kiedy jeszcze przyda się folia bąbelkowa? Będzie konieczna jeżeli przewozisz sprzęt elektroniczny, dekoracje ścienne, zegary, zdjęcia w ramkach – jej zastosowań jest mnóstwo, a Ty z pewnością docenisz drzemiący w niej potencjał i możliwość skutecznej ochrony swojego cennego mienia.

Jak pakować w folię bąbelkową?

To pytanie – choć pozornie błahe – jest niezwykle istotne, ponieważ od sposobu zabezpieczenia przedmiotów zależy ich bezpieczeństwo podczas transportu. Jak używać folii bąbelkowej prawidłowo? Oto kilka praktycznych wskazówek:

Jak jeszcze wykorzystać folię bąbelkową podczas przeprowadzki?

Nie tylko do owijania cennych i delikatnych przedmiotów! Sprawdzi się ona również jako wypełnienie kartonów – uzupełnisz nią wolne przestrzenie, dzięki czemu zapobiegniesz przesuwaniu się zawartości i wzajemnym obijaniu się rzeczy o siebie. Jeśli szukasz sprawdzonego wypełniacza do paczki, z pewnością przyda Ci się folia bąbelkowa. Jak pakować rzeczy z jej wykorzystaniem? Przedmioty możesz owinąć w arkusze z pęcherzykami powietrza i umieścić je w kartonie, a puste przestrzenie uzupełnić dodatkowo folią. Zyskasz wtedy pewność, że rzeczy nie będą się przesuwać ani wywracać – bezpiecznie dojadą do celu.

Meble i sprzęt AGD nie zawsze da się owinąć w całości. Jak pakować w folię bąbelkową duże przedmioty? Być może wystarczy zabezpieczenie ich newralgicznych elementów – narożników, szklanych części, przycisków czy przewodów. Do tego także wykorzystaj folię pęcherzykową i zamocuj ją przy użyciu taśmy klejącej lub gumek recepturek.

Folia bąbelkowa – niezastąpione wsparcie

Nie da się ukryć, że jest to niezwykle cenne akcesorium podczas przeprowadzki. Wystarczy odpowiednio ją wykorzystać, aby mieć pewność, że mienie dotrze do miejsca docelowego w nienaruszonym stanie. Z tego powodu, jeśli planujesz transport, powinieneś skorzystać z możliwości, jakie daje folia bąbelkowa. Którą stroną pakować i jak owijać nią przedmioty? To już wiesz po przeczytaniu wpisu. A jeżeli czeka Cię zmiana miejsca zamieszkania lub siedziby firmy, koniecznie zgłoś się do nas – Dan-Jan Przeprowadzki służą kompleksową pomocą! Skontaktuj się z nami.