Jak zabezpieczyć lustro w transporcie?

Duże, piękne i cenne lustro, które trzeba przewieźć do nowego domu, to rzeczywiście spory kłopot dla właściciela. Jak zabezpieczyć lustro w transporcie, aby dojechało do celu w nienagannym stanie?

Dlaczego zabezpieczenie szkła w transporcie jest tak ważne?

Szkło to niestety jeden z najdelikatniejszych materiałów, z jakimi mamy do czynienia na co dzień. Doskonale wiemy o tym, że wystarczy jeden nieostrożny ruch ręką, aby stłuc szklankę. Zabezpieczenie szkła w transporcie jest ważne dlatego, że podczas jazdy samochodem dostawczym najmniejsze nierówności w jedni czy przechylenie się auta mogą spowodować poważne szkody. Pęknięte lustro nie tylko przynosi pecha, według różnych wierzeń, ale również przestaje spełniać swoją funkcję, ponieważ nawet po sklejeniu jego rysy uniemożliwiałyby korzystanie z lustra tak, jak należy. Co więcej, nawet niewielkie ubytki i wyszczerbienia luster sprawiają, że te elementy ozdobne tracą swoją dekoracyjną wartość. Sprawiają, że lustro nie wygląda już tak schludnie i estetycznie, a przy jego myciu nietrudno o skaleczenie.

Jak zabezpieczyć szkło w transporcie Wrocław

Zarówno lustro, jak i wszelkie inne elementy szklane, muszą zostać odpowiednio zabezpieczone przed przeprowadzką. Bez względu na ich powierzchnię czy sposób wykonania, zarówno podczas noszenia rzeczy, jak i ich wożenia może dojść do różnych wypadków, na skutek których zostaną one zniszczone. Jak przewieźć duże lustro, aby uniknąć strat? Solidnie je zabezpieczyć!

Jak zabezpieczyć lustro w transporcie Wrocław

Transport szkła jest szczególnie niebezpieczny, dlatego należy starannie się do niego przygotować. Nie powinno się tu żałować materiałów ochronnych – są one relatywnie tanie, łatwo dostępne, a pozwalają naprawdę dobrze rozprawić się z transportem takich przedmiotów. Można pokusić się nawet o zakup specjalnej folii, którą przykleja się na tafli lustra. Sprawia ona, że powierzchnia staje się mocniejsza, a w razie ewentualnego stłuczenia utrzymuje kawałki szkła ze sobą, zapobiegając ich rozsypaniu się. To jednak nie wszystko. Należy dodatkowo zwiększyć grubość lustra, czyli z obu stron zabezpieczyć go jak najgrubszą warstwą materiału nietłukącego i miękkiego. Idealne sprawdzi się tu folia bąbelkowa. Pod nią dobrze jest założyć specjalne styropianowe narożniki, które dodatkowo wzmocnią najbardziej delikatne części lustra. Oczywiście dotyczyć to będzie tylko luster bez ramy i w prostokątnym lub kwadratowym kształcie. Po owinięciu lustra grubą warstwą folii bąbelkowej, oklejonej mocno taśmą, warto dodatkowo włożyć lustro do dużego kartonu lub owinąć je tekturą. Przydadzą się również naklejki typu „fragile” informujące o tym, że wewnątrz znajduje się produkt, który trzeba traktować ze szczególną ostrożnością.

Czy można samemu dobrze zabezpieczyć szkło w transporcie?

Transport szkła domowego czy biurowego to oczywiście nie tylko lustra, ale również wiele innych przedmiotów wykonanych z tego materiału. Wszelkiego rodzaju szklane pojemniki, naczynia, obrazy, ramki na zdjęcia, bibeloty i wiele innych produktów, wymagać będą odpowiedniego potraktowania przed załadowaniem ich na pakę samochodu. Jak zabezpieczyć szkło w transporcie samodzielnie? Przede wszystkim zakupić w sklepie detalicznym lub hurtowni opakowań odpowiednio dużą ilość folii bąbelkowej, wypełnień styropianowych, taśm, kartonów, folii stretch i innych materiałów zabezpieczających. Ich używanie nie jest skomplikowane, ale warto pamiętać, że zwykle zużywa się ich więcej, niż to się początkowo wydawało, więc lepiej zrobić solidne zapasy.

Jak załadować szkło do samochodu?

Jeśli masz zamiar samodzielnie nosić i ładować przedmioty podczas przeprowadzki, musisz pamiętać, aby odpowiednio układać je na pace samochodu. Jak przewieźć duże lustro? Należy położyć je bokiem, tak aby stało mocno wciśnięte pomiędzy dwa inne duże przedmioty – na przykład odpowiednio owinięte meble. Nie stawiaj lustra na podłodze ani nie przygniataj go, nie układaj go również na szczycie mebli, skąd mogłoby się zsunąć.

Dlaczego lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów?

Profesjonalne firmy zajmujące się przeprowadzkami to dla Ciebie gwarancja, że cały Twój dobytek zostanie prawidłowo przewieziony. Ale nie tylko. Możesz zlecić takiej firmie również zabezpieczenie mebli i innych przedmiotów w transporcie. Pracownicy zrobią to szybko, prawidłowo, a przy tym wykorzystując swoje własne materiały ochronne, więc nie będziesz musiał przygotowywać się do przeprowadzki, owijając meble. Zawsze, gdy zlecasz transport specjalistom, miej na uwadze to, że zechcą oni skontrolować, czy prawidłowo zabezpieczyłeś szczególnie wrażliwe rzeczy, takie jak lustra. Wszystko po to, aby upewnić się, czy zostaną one przewiezione zgodnie ze standardami firmy, czyli z jak najmniejszym ryzykiem stłuczenia. Tak naprawdę, biorąc pod uwagę czas i pieniądze, taniej i wygodniej będzie zlecić przeprowadzkę specjalistycznej firmie. Nie tylko zajmie się ona najcięższą częścią pracy, czyli noszeniem, ale również ochroną przed zniszczeniem oraz logistyką. Sam możesz za to z powodzeniem zająć się pakowaniem innych rzeczy do worków i kartonów – ubrań, przedmiotów osobistych czy książek, dzięki czemu podczas wypakowywania będziesz dokładnie wiedział, co znajduje się w którym kartonie, a to ułatwi Ci proces urządzania się w nowym miejscu.