Przeprowadzka na studia Wrocław

Przeprowadzka na studia to duża zmiana w życiu młodego człowieka. Zwłaszcza gdy w grę wchodzi wyjazd do innego, nierzadko odległego miasta Rozpoczęcie samodzielnego życia wiąże się z niemałymi wyzwaniami! Aby nieco ułatwić wejście w ten etap, najlepiej zacząć od odpowiednio zorganizowanego przeniesienia przyszłego studenta w nowe miejsce! Podpowiadamy, jak to zrobić.

Przeprowadzka na studia – lista rzeczy do zabrania

Przeprowadzki studenckie wymagają starannej organizacji (zarówno od samego zainteresowanego, jak i rodziców), szczególnie kiedy w grę wchodzi wyjazd do miasta z dala od domu rodzinnego. I to niezależnie od tego, czy początkujący student zamieszka w akademiku, wynajętym pokoju czy w mieszkaniu. Jeśli więc chodzi o przedsięwzięcie takie jak przeprowadzka na studia, lista rzeczy to konieczność. Dzięki niej nic nie pominiemy podczas pakowania. Polecamy sporządzić ją z podziałem na rzeczy wykorzystywane w kuchni, łazience oraz sypialni.

Przy czym warto pamiętać, że młody człowiek wszystkich zabranych przedmiotów będzie używać na co dzień, dlatego nie wybierajmy starych, wysłużonych sprzętów. Już sama przeprowadzka na studia to spory stres, dlatego niech zabrane rzeczy stworzą namiastkę domu oraz przytulności.

Przeprowadzka na studia – wyposażenie sypialni

Niezależnie od tego, czy przeprowadzka studencka wiąże się z zamieszkaniem w akademiku, czy mieszkaniu, urządzenie komfortowego miejsca snu wydaje się podstawą. Trzeba więc zabrać poduszkę i pościel – nieużywany komplet z domu lub zupełnie nowy, zakupiony na tę okazję. Dobrze spakować również koc, który przyda się w chłodniejsze wieczory czy dni z książką. Komplet poszewek na zmianę także musi znaleźć się na liście. Co ważne, sypialnia studenta pełni jednocześnie funkcję garderoby. Zatem zabranie niezbędnych ubrań oraz wieszaków to kolejny punkt podczas przygotowań

Przeprowadzka studencka a rzeczy kuchenne

Dla wielu młodych ludzi skompletowanie wyposażenia kuchennego to niełatwa sprawa. Nic dziwnego! Mieszkają z rodzicami w domu, w którym wszystko jest pod ręką, dlatego trudno, aby dysponowali pełną wiedzę na temat akcesoriów do gotowania. Właśnie dlatego spieszymy z poradami. Na pierwszy ogień idą oczywiście talerze, sztućce, kubki, szklanka i choć jedna miska. Poza tym trzeba zabrać garnek oraz patelnię. Lecz to nie wszystko. Otóż często zapomina się o elementach takich jak deska do krojenia, czajnik elektryczny, środki czystości, gąbki i ścierki. Gdy dysponujemy większą ilością miejsca, pomyślmy o ociekaczu do naczyń. Chyba że wiemy, że znajduje się już w mieszkaniu.

Przeprowadzka na studia a rzeczy do łazienki

Przeprowadzka na studia nie może odbyć się bez spakowania wyposażenia łazienki, czyli sporej ilości przyborów osobistych. Trzeba więc uwzględnić ręczniki – przynajmniej jeden mały i drugi większy. Dalej – szczoteczka do zębów, wszelkie używane na co dzień kosmetyki oraz akcesoria do włosów. W miarę możliwości zachęcamy do spakowania pojemników do przechowywania, takich jak kosze lub pudełka. Kiedy student dysponuje większą przestrzenią, rozważmy wyposażenie go w termofor, wagę, apteczkę, a także wiadro i mop.

Przeprowadzka na studia lista rzeczy umilających życie

Wyżej wymieniliśmy wszystko, co niezbędne w codziennym funkcjonowaniu. Ale elementy, które uczynią pobyt w nowym miejscu przyjemniejszym, też się liczą. Należą do nich zasłony, które w razie potrzeby ochronią pokój przed intensywnym światłem, a przy okazji dodadzą mu uroku. Kolejna kwestia to oświetlenie. Ładna lampka czy cały sznur światełek nie tylko sprawi, że pomieszczenie zyska nowy charakter, ale i sprawdzi się podczas nauki do późna. Na estetykę aranżacji wpłyną ozdobne poduszki, narzuty czy niewielka roślina doniczkowa.

Weźmy także pod uwagę, że nawet najpilniejszy student dysponuje czasem wolnym. Książki, radio czy gry planszowe to tylko niektóre propozycje, które go urozmaicą.

Przeprowadzka na studia – co zabrać do mieszkania?

Niestety akademik rządzi się swoimi prawami – pokoje mają wcześniej przygotowane wyposażenie i raczej niewielki metraż, dlatego nie ma tu dużego pola do popisu w kwestii aranżacji. Sprawy mają się nieco inaczej z wynajmem mieszkania. W pokoju bezwzględnie musi mieścić się łóżko oraz biurko. Kiedy brakuje któregoś z nich, nie pozostaje nic innego niż ich dokupienie czy przetransportowanie nieużywanych mebli z domu rodzinnego. Dotyczy to również krzesła do biurka. Często okazuje się ono nieprzystosowane do długich godzin nauki. Zresztą czasami bywa to zwykłe krzesło kuchenne. Wtedy pozostaje nam wyposażenie studenta w ergonomiczny fotel. Przydatny dodatek do pokoju to także niewielki stolik, mała szafka z szufladami lub szafka nocna – oczywiście, gdy brakuje ich w aktualnej aranżacji.

Mamy nadzieję, że odpowiednio wyjaśniliśmy, co zabrać w przeprowadzce na studia. Co ważne, firma Dan-Jan oferuje fachową pomoc w przewozie, pakowaniu oraz przenoszeniu rzeczy. Przeprowadzki studenckie z naszą pomocą przebiegają bez najmniejszego zarzutu. Zawsze szybko i sprawnie. Zapraszamy do kontaktu!