Transport pralki – jak przewieźć pralkę szybko i bezpiecznie?

Jeżeli planujesz przeprowadzkę, zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, jak dużym wyzwaniem jest transport urządzeń AGD. Podczas tego przedsięwzięcia bardzo ważne jest odpowiednie zabezpieczenie sprzętu oraz sposób jego przewożenia. W tym artykule podpowiadamy, jak przewieźć pralkę – czy lepiej zrobić to, stawiając ją w pionie, czy na leżąco? W jaki sposób chronić ją w czasie jazdy? Przeczytaj nasze wskazówki!

Zabezpieczenie pralki przed transportem

Zanim przystąpisz do przewożenia pralki, musisz odpowiednio się do tego przygotować. Na początku należy dokładnie zmierzyć wymiary urządzenia i sprawdzić, czy zmieści się w pojeździe przeznaczonym do transportu – najlepiej w pionie, a nie na leżąco. Warto też upewnić się, że w miejscu docelowym są odpowiednie warunki do rozpakowania i zainstalowania sprzętu. Ostatni element przygotowań to zaopatrzenie się w akcesoria zabezpieczające ładunek na czas jazdy, takie jak taśmy transportowe, pasy zaciskowe czy mata antypoślizgowa.

Zabezpieczenie pralki do transportu to proces składający się z kilku kroków. Po pierwsze, trzeba odłączyć urządzenie od zasilania, osuszyć je oraz odpompować wodę. Szufladkę na detergenty można wyjąć lub zakleić, aby nie wypadła podczas przenoszenia. Taśmą warto także zabezpieczyć drzwiczki.

Aby bezpiecznie przewieźć sprzęt i zminimalizować ryzyko jego uszkodzenia w czasie jazdy, należy owinąć go np. folią bąbelkową lub zapakować w karton ze styropianem. Następnie trzeba stabilnie ulokować urządzenie w pojeździe oraz zamocować je tak, aby nie miało możliwości przesuwania się – tu mogą przydać się zabezpieczenia, takie jak mata antypoślizgowa i taśmy transportowe. Należy też unikać przewożenia obok pralki innych urządzeń czy przedmiotów, które mogłyby ją poobijać.

Czy można przewozić pralkę na leżąco?

Wiele osób zastanawia się, czy dobrym pomysłem jest przewożenie pralki na leżąco. Odpowiadamy – jeżeli masz taką możliwość, ustaw sprzęt pionowo, tak, jak stoi w mieszkaniu. Jest to sposób na ochronę i zabezpieczenie wrażliwych elementów znajdujących się wewnątrz.

Jeżeli sprzętu nie da się postawić na czas transportu w pionie, i konieczne jest przewożenie go na leżąco, połóż go na boku – najlepiej na ściance, przy której znajduje się szufladka na detergenty (dotyczy to modeli z opcją ładowania od przodu; w przypadku tych ładowanych od góry, zaleca się kładzenie ich na boku, na którym jest strona bierna łożyska). Absolutnie nie wolno kłaść urządzenia tylną częścią do dołu, ponieważ z tyłu znajdują się węże i kable, które mogą bardzo łatwo ulec uszkodzeniu.

Zabezpieczenie sprzętu we właściwej pozycji podczas transportu jest niezwykle ważne, aby bezpiecznie go przewieźć i uniknąć drogich napraw czy konieczności wymiany.

Dlaczego warto zlecić transport pralki profesjonalistom?

Jeżeli obawiasz się przewożenia drogiego sprzętu AGD na własną rękę, możesz skorzystać z usług doświadczonej firmy transportowej, zajmującej się przeprowadzkami. Zaoszczędzisz w ten sposób swój czas i wysiłek. Takie firmy mają odpowiednie narzędzia, pojazdy i zespół fachowców, dzięki którym są w stanie szybko i sprawnie przewieźć pralkę z jednego punktu do drugiego.

Ze względu na doświadczenie w obszarze zabezpieczania przewożenia sprzętów AGD, profesjonaliści są w stanie przewidzieć potencjalne problemy i skutecznie nimi zarządzać. Co istotne, firmy zajmujące się transportem mają zazwyczaj dobre ubezpieczenie – dzięki temu, w przypadku ewentualnych uszkodzeń lub zniszczenia urządzenia w trakcie jazdy, jesteś chroniony finansowo.

Korzystając z usług wyspecjalizowanych firm, zyskujesz także kompleksową obsługę, często uwzględniającą załadunek i rozładunek. Możesz być pewny, że pralka będzie miała właściwe zabezpieczenia i mocowanie w pojeździe transportowym, będzie ustawiona w pionie zamiast na leżąco, a także zostanie szybko i sprawnie dostarczona do miejsca docelowego.

Bezpieczne przewożenie pralki

Wiesz już, jak powinny wyglądać transport zabezpieczenie pralki na czas jej przewożenia na leżąco i stojąco. Nieważne, czy zdecydujesz się na przewóz na własną rękę, czy też wolisz zaufać w tej kwestii fachowcom – pamiętaj, że najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie i ochrona urządzenia na czas jazdy. Z naszymi poradami i wskazówkami z pewnością uda Ci się szybko i sprawnie przewieźć sprzęt AGD.