Utylizacja starych mebli – gdzie wyrzucić stare meble po przeprowadzce?

Zmieniając miejsce zamieszkania, nie zawsze chcemy zabierać ze sobą całe dotychczasowe wyposażenie wnętrz. Zdarza się, że w nowe lokum jest zaopatrzone we wszystkie niezbędne meble i sprzęty – w takiej sytuacji stare przedmioty nie są już potrzebne i należy się ich pozbyć. Sprawdź, jak powinna przebiegać utylizacja starych mebli, gdzie je wyrzucić, a kiedy lepiej je sprzedać.

Odpady wielkogabarytowe i sprzęt RTV/AGD – tego nie wyrzucisz na śmietnik!

Najbardziej problematyczne są przeważnie duże meble i urządzenia elektryczne oraz kuchenne. Ich nie można wyrzucić na śmietnik, jednak istnieje kilka innych opcji. Utylizacja starych mebli jest jedną z nich. W każdym większym mieście znajdują się punkty, do których można wywieźć niepotrzebne, nawet wielkogabarytowe rzeczy ze starego mieszkania. To rozwiązanie ma jeden minus – sam musisz zorganizować demontaż, wyniesienie ich na zewnątrz i transport, co wiąże się z kosztami oraz wymaga poświęcenia czasu. Zarówno w miastach, jak i na wsiach zbierane są odpady wielkogabarytowe – w wyznaczonych dniach przyjeżdżają po nie odpowiednie służby, a Twoim zadaniem jest jedynie wystawienie ich w odpowiednie miejsce. Wciąż zastanawiasz się, co zrobić z niepotrzebnymi meblami i pozostałym wyposażeniem wnętrz? Oto więcej pomysłów!

Wcale nie musisz ich wyrzucać! Spróbuj je sprzedać

Jeśli planujesz przeprowadzkę do miejsca, w którym znajduje się nowe, kompleksowe wyposażenie, Twoje dotychczasowe meble i sprzęty są niepotrzebne… ale wcale nie muszą nadawać się wyłącznie na śmietnik! Oceń ich stan i przydatność do dalszego użycia, wyczyść, zrób atrakcyjne zdjęcia, wyceń i wystaw na ogólnodostępnym portalu sprzedażowym. Być może znajdą się chętni na ich zakup, a Ty przy okazji zarobisz trochę pieniędzy. Co ważne – w takim przypadku to nabywca pokrywa koszty transportu, więc jest to całkiem wygodne rozwiązanie.

A co, jeżeli nie będzie chętnego kupca? Kolejnym sposobem na pozbycie się niepotrzebnych rzeczy jest oddanie ich za darmo. Wtedy nie musisz się zastanawiać, gdzie wyrzucić stare meble i sprzęty, ponieważ istnieje mnóstwo potrzebujących osób, których nie stać na zakup nowego wyposażenia, więc z chęcią przyjmą i wykorzystają używane przedmioty.

Utylizacja starych mebli – tego bezwzględnie nie rób!

Chcąc pozbyć się zbędnego wyposażenia z mieszkania, niektórzy wpadają na niedopuszczalne pomysły. Zabronione jest:

Jeśli zastanawiasz się, czy można wyrzucić stare meble na śmietnik – odpowiadamy: nie! Wynieś je w wyznaczone miejsce wyłącznie wtedy, gdy znasz harmonogram wywozu odpadów wielkogabarytowych i wiesz, że zostaną one zabrane do utylizacji przez uprawnione służby. W wielu miastach istnieje też możliwość zamówienia odbioru elektrycznych sprzętów, odzieży, jak również mebli – wystarczy zadzwonić pod odpowiedni numer i umówić się na termin, a wykwalifikowana firma odbierze od Ciebie niepotrzebne i problematyczne rzeczy.

Daj nowe życie starym meblom

To wcale nie taki zły pomysł, zwłaszcza jeśli lubisz majsterkować lub chcesz odkryć w sobie artystyczną kreatywność. Meble tapicerowane można oddać do zakładu, w którym zostaną odnowione, a po wymianie materiału obiciowego zyskają zupełnie nowy wygląd. Wyroby z drewna da się oczyścić i przemalować – po takiej renowacji z pewnością znajdziesz na nie kupca! Pamiętaj, że utylizacja to ostateczność, a w dobie współczesnych trendów ekologicznych i dbania o środowisko upcykling starych mebli jest w modzie.

Planujesz przeprowadzkę i zależy Ci na sprawnym transporcie? Skorzystaj z naszych usług!

Zmiana miejsca zamieszkania wiąże się z wieloma emocjami i stresem, dlatego – aby ułatwić sobie to wyzwanie – skorzystaj z usług profesjonalistów! W Dan-Jan Przeprowadzki otrzymasz kompleksowe wsparcie i pomoc nie tylko w transporcie, lecz także w demontażu mebli i ich montażu w nowym lokum. Zajrzyj też do innych wpisów na naszym blogu, aby poznać praktyczne wskazówki dotyczące przeprowadzek!