Przeprowadzki montaż i demontaż

Montaż i demontaż Wrocław

Przeprowadzając się do nowego mieszkania, zwykle decydujemy się na zakup zupełnie nowych mebli. Nie jest to jednak regułą, ponieważ wiele osób postanawia zabrać na nowy adres przynajmniej część umeblowania. To najtrudniejsze rzeczy w transporcie. Problematyczny bywa sam rozmiar mebli, uniemożliwiający przeniesienie ich przez światło drzwi w całości. Z tego względu należy najpierw dokonać demontażu, a następnie ponownego montażu już w miejscu docelowym. Czynności te można wykonać samodzielnie albo zlecić firmie transportowej.

Dlaczego warto zlecić demontaż i montaż mebli profesjonalistom?

Samodzielne rozmontowanie oraz ponowne złożenie mebli nie należy do szczególnie skomplikowanych zadań, a do ich przeprowadzenia wystarczą podstawowe narzędzia, jak śrubokręt czy klucze imbusowe. Jest to jednak praca czasochłonna, wymagająca też szczególnej ostrożności, aby nie zgubić żadnego elementu. Brak nawet najmniejszej śruby będzie sporym problemem. Czasem trudności może sprawić też wtórny montaż mebli, jeśli nie dysponuje się oryginalną instrukcją.

I właśnie dlatego warto zaufać profesjonalistom. Pracownicy takich firm mają wieloletnie doświadczenie, dzięki czemu montaż i demontaż mebli pójdzie im szybko, sprawnie oraz skutecznie. To także gwarancja, że nasz dobytek nie zostanie przypadkiem uszkodzony lub zdekompletowany. Oczywiście, niektóre meble dałoby się przetransportować w całości, jednak zajęłyby wtedy więcej miejsca w samochodzie i trudniej byłoby je zabezpieczyć. Na szczęście, fachowcy błyskawicznie poradzą sobie nawet z większą ilością mebli.

Jak zabezpieczyć rozłożone meble?

Jeśli zamówisz usługę demontaż we Wrocławiu, warto upewnić się, że meble zostaną zabezpieczone w odpowiedni sposób na czas podróży. Jak najlepiej zapakować poszczególne elementy? Można wykorzystać sposób sklepów meblowych, które swoje produkty dostarczają w częściach, do samodzielnego montażu. Drewniane elementy, oddzielone od siebie za pomocą papieru lub folii, zostają ciasno zapakowane w pudła z grubego kartonu. W oddzielnym pudełku umieszcza się metalowe śruby i inne łączniki, aby nie porysowały powierzchni mebli.

Oczywiście, mało kto przechowuje latami oryginalne kartony, dlatego zamiast nich można użyć folii bąbelkowej i dodatkowego zabezpieczenia w postaci folii stretch. Inny przydatny materiał to styropian. Podczas zabezpieczenia mebli po demontażu, należy zwrócić szczególną uwagę na rogi przygotowanych paczek. To one są najbardziej narażone na uszkodzenia, a zarazem mogą przyczynić się do zniszczenia ścian lub framug.

Jak zamówić montaż we Wrocławiu?

Decydując się na fachową pomoc, trzeba jeszcze zdecydować, czy potrzeba jej tylko przy demontażu, czy także montażu. Najwięcej stresu pojawia się tuż przed przeprowadzką, dlatego warto go zminimalizować, zlecając profesjonalistom demontaż mebli oraz ich zabezpieczenie. Trochę inaczej wygląda kwestia montażu, ponieważ zwykle nie ma już presji czasu, a tym samym wiele osób decyduje się zrobić to samodzielnie. Zdarzają się jednak sytuacje, że trzeba działać szybko, albo po prostu nie ma się chęci lub możliwości, by podjąć się takiej czynności. Wówczas także dobrze skorzystać z pomocy sprawnej, dobrze zgranej ekipy fachowców.

Chęć skorzystania z usługi montażu i demontażu należy zgłosić już podczas zamawiania transportu. W zależności od ilości mebli, takie czynności trwają od kilkudziesięciu minut do kilku godzin, dlatego firma musi zarezerwować na to czas. Jeśli mieszkasz we Wrocławiu i jesteś zainteresowany lub zainteresowana takimi usługami, zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.