Transport pianin i fortepianów

Bezpieczny transport sprzętu muzycznego – Wrocław

Jesteś muzykiem i potrzebujesz przetransportować pianino, fortepian, harfę albo perkusję? A może zakupiłeś lub odziedziczyłeś w spadku cenny instrument, który musisz przewieźć do domu? Samodzielny transport sprzętu muzycznego, zwłaszcza instrumentów o dużych gabarytach, jest niezwykle trudny. Ryzyko uszkodzenia cennego instrumentu w taksówce, samochodzie osobowym czy komunikacji miejskiej jest natomiast ogromne. Dlatego jeśli potrzebujesz bezpiecznie i sprawnie przetransportować dowolny instrument bądź sprzęt muzyczny, skorzystaj z usług profesjonalistów.

Firma Dan-Jan od lat świadczy usługi przewozowe dla mieszkańców Wrocławia i okolicznych miejscowości. Oferujemy sprawny i przede wszystkim bezpieczny transport pianin, fortepianów, perkusji, wiolonczeli, harf oraz innych instrumentów dowolnej wielkości. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne i cenne dla muzyków są ich instrumenty. Dlatego przewóz sprzętu muzycznego wykonujemy z najwyższą ostrożnością i starannością, w pełni zabezpieczając go podczas podróży.

Dysponujemy pojazdami o odpowiedniej wielkości, konstrukcji i wyposażeniu, co pozwala nam na bezpieczny i sprawny transport nawet największych instrumentów. Gwarantujemy kompleksową realizację usługi, począwszy od ostrożnego zniesienia i załadowania instrumentu do samochodu, przez jego stosowne zabezpieczenie i przewiezienie na miejsce, aż po dostarczenie pod wskazany adres.

Profesjonalny transport – sprzęty o dużych gabarytach

Transport instrumentów to trudne zadanie, wymagające nie tylko odpowiedniego samochodu, ale przede wszystkim wiedzy dotyczącej prawidłowego zapakowania sprzętu oraz doświadczenia w jego przewozie. Organizując przewóz instrumentów, bierzemy pod uwagę ich rodzaj, wielkość, a także materiał, z jakiego zostały one wykonane. Czynniki te wpływają bowiem na warunki, w jakich sprzęt powinien być przewożony. Na przykład, w przypadku transportu instrumentów strunowych, istotna jest ich ochrona przed nadmiernymi drganiami. Instrumenty drewniane wymagają z kolei właściwej temperatury i wilgotności powietrza w pojeździe. Zarówno zbyt niskie, jak i za wysokie parametry mogą bowiem prowadzić do uszkodzenia (np. pęknięcia) przedmiotu.

Transport pianin i fortepianów – Wrocław i okolice

Ze względu na duży ciężar, spore wymiary i charakterystyczną budowę pianina i fortepiany wymagają dużego doświadczenia podczas transportu, ale również wnoszenia oraz znoszenia po schodach. Instrumentów tych nie można rozmontować ani złożyć. Ponadto sprzęt tego typu należy przenosić zgodnie z określonymi zasadami, w przeciwnym razie można go bardzo poważnie uszkodzić. Samodzielne podnoszenie, znoszenie po schodach czy ładowanie do samochodu tych instrumentów przez osoby, które nigdy wcześniej tego nie robiły, może się bardzo szybko skończyć nie tylko zniszczeniem pianina czy fortepianu, ale też groźną kontuzją przenoszącego.

Transport pianin i fortepianów każdorazowo wykonujemy w prawidłowy sposób, korzystając z profesjonalnych urządzeń technicznych, np. specjalnych wózków. Zawsze staramy się wyeliminować nawet najmniejsze wstrząsy mogące uszkodzić instrumenty. Przenosimy je w taki sposób, aby do środka nie przedostały się wilgoć, kurz czy brud. Jesteśmy zawodowcami z doświadczeniem w realizacji tego typu zleceń, wiemy zatem, co można, a czego absolutnie nie wolno robić podczas wnoszenia bądź znoszenia przedmiotu po schodach. Dbamy także o prawidłowe zabezpieczenie go pasami podczas podróży. Na życzenie klienta możemy również pomóc w zapakowaniu instrumentu.