Pakowanie mebli – najważniejsze porady
Dzięki wsparciu profesjonalistów z branży transportowej proces taki jak przeprowadzka staje się dużo mniej stresujący i czasochłonny. Wieloletnie doświadczenie wykwalifikowanych fachowców w połączeniu z nowoczesną flotą pojazdów przekłada się bezpośrednio na krótszy czas realizacji zlecenia i większe bezpieczeństwo przewożonego ładunku. Kluczem do sukcesu jest tu jednak zdecydowanie kwestia tego, w jaki sposób zapakowano i zabezpieczono transportowane wyposażenie. W poniższym artykule postaramy się podpowiedzieć, jak to należy zrobić w przypadku mebli oraz jak łatwo uniknąć wielu często popełnianych przy przeprowadzkach błędów.
Pakowanie mebli i antyków – jak zabezpieczyć delikatne wyposażenie na czas transportu?
Wbrew pozorom pakowanie mebli zabytkowych i antyków wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się w pierwszej chwili wydawać. Delikatne i wartościowe wyposażenie powinno zostać dodatkowo zabezpieczone przy pomocy folii bąbelkowej. Zdajemy sobie sprawę, iż pakowanie mebli w kartony jest niezwykle popularnym sposobem na zabezpieczenie ładunku, ale w przypadku antyków i innych misternie wykończonych elementów wyposażenia może się on po prostu nie sprawdzić. Delikatne (np. szklane) i polakierowane powierzchnie mebli powinny być zawsze odizolowane od szorstkiej tektury kartonowego opakowania.
Czy pakowanie mebli w kartony to dobry pomysł?
Transportowanie niezabezpieczonych w żaden sposób mebli nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ w trakcie przewożenia i przenoszenia mogą się one łatwo ubrudzić lub uszkodzić. Kartonowa warstwa ochronna przydaje się przy pakowaniu mebli, ponieważ to właśnie dzięki niej można się zabezpieczyć przed otarciami i zarysowaniami. W trakcie właściwego transportu kartony powinny być oczywiście dodatkowo zabezpieczone przy pomocy sznurów i pasów ładunkowych.
Jaka folia do pakowania mebli najlepiej się sprawdza przy przeprowadzce?
Przy pakowaniu i zabezpieczaniu mebli w trakcie przeprowadzki przydać się może zarówno folia bąbelkowa, jak i też spożywcza (typu stretch). Obydwa te rozwiązania w razie potrzeby można ze sobą łatwo połączyć, co pozwala uzyskać finalnie lepszą ochronę. Zawinięte w potencjalnie nawet kilka warstw folii bąbelkowej meble wypada zabezpieczyć przed przypadkowym rozwinięciem. Za pomocą taśmy klejącej, kartonów oraz folii do pakowania mebli łatwo uniknąć można sytuacji, w której cały włożony w owijanie poszczególnych elementów wysiłek idzie na marne.
Czy karton do pakowania mebli jest w stanie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa?
Karton do pakowania mebli to jeden z najczęściej wybieranych sposobów zabezpieczania wyposażenia na czas przeprowadzki. Gruba tektura dzięki swojej budowie, niskiej cenie i łatwości dopasowania świetnie sprawdza się w charakterze zewnętrznej warstwy zabezpieczeń. Warto mieć jednak na uwadze, iż materiał ten traci swoje właściwości przy większej wilgotności powietrza. Przy pomocy rozwiązań takich jak worki, czy folia do pakowania mebli łatwo uniknąć można sytuacji, w której transportowane wyposażenie nasiąka niezbyt przyjemnym zapachem mokrej tektury. Ponadto spełnia to także funkcje dodatkowej warstwy zabezpieczeń, dzięki której można zminimalizować ryzyko nieumyślnego zarysowania polakierowanych lub szklanych elementów.
Firmowa przeprowadzka pakowanie porady – jak szybko i sprawnie przenieść siedzibę firmy?
Przenoszenie firmowej siedziby jest niemalże nieuniknione, szczególnie jeśli działalność prężnie się rozwija. Mając na uwadze, iż przeciągająca się w czasie przeprowadzka może wygenerować astronomiczne wręcz koszty albo problemy łatwo zrozumieć można, dlaczego opłaca się zlecić ją doświadczonym profesjonalistom. Dzięki wsparciu fachowców łatwo uniknąć można wielu często popełnianych błędów. Za przykład posłużyć może tu choćby nieodpowiedni dobór materiałów zabezpieczających. Starając się przetransportować większą liczbę mniejszych przedmiotów w foliowych workach, trzeba liczyć się z tym, iż nie są one zbyt wytrzymałe. Dokumenty, książki, wizytówki i akcesoria biurowe najlepiej spakować do zwykłego kartonu. Podpisane i zabezpieczone za pomocą taśmy klejącej kartony można łatwo i bezpiecznie przetransportować nawet na drugi koniec świata. Jako że niezabezpieczone folią bąbelkową przedmioty mogą podskakiwać na wybojach, warto pomyśleć też o jakiejś formie wypełniacza. W roli wypełnienia najlepiej sprawują się miękkie i lekkie rzeczy takie jak np.:
- kartonowe przekładki,
- styropianowe kulki,
- piankowe wypełniacze,
- nadmuchiwane foliowe woreczki,
- gąbki wygłuszające.
Domowa przeprowadzka pakowanie porady – jak zabezpieczyć szkło i porcelanę?
W trakcie domowej przeprowadzki wiele osób często popełnia błąd, jakim jest próba zabezpieczenia naczyń przy pomocy starych gazet. Szklane i porcelanowe elementy zdecydowanie bardziej opłaca się zabezpieczyć przy pomocy szarego papieru. Kolorowe magazyny i gazetki reklamowe mogą łatwo zostawić mało estetycznie i niekiedy trudne do usunięcia ślady farby drukarskiej. Przy pakowaniu szkła i porcelany zdecydowanie najlepiej sprawdza się folia bąbelkowa. W odróżnieniu od niezwykle cienkiej i elastycznej folii stretch jest ona w stanie odczuwalnie zminimalizować ryzyko nieumyślnego wyszczerbienia krawędzi.